Informace o ostrovech Gili

Ostrovy Gili, neboli Gili islands, se skladájí ze tří ostrovů – Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air. Ostrůvky leží severozápadně od ostrova Lombok a jsou malým kouskem ráje pro potápěče, milovníky divokých večírků i relaxace. Všechny tři ostrovy lemují nádherné písečné pláže s krystalicky průzračnou vodou a místní útesy nabízejí nejlepší podmínky k potápění a šnorchlování.

Pojďte dál, jste zváni na ostrovy Gili

Gili Trawangan má pověst večírkového ostrovu a obyvatelé se zde přizpůsobili turistickému zájmu. Proto je Gili Trawangan nejdražším z těchto ostrovů.

Gili Meno je velice poklidný, má nejhezčí pláže a je tak vhodný pro ralxaci a odpočinek. Ve vnitrozemí najdete velké slané jezero a také novou atrakci v podobě aviaria plného tropických ptáků ze všech koutů Indonésie.

zelva

Pokud chcete zažít trochu z obojího, je pro Vás nejlepší možností Gili Air. Gili Air se nachází nejblíže k pevnině. Ostrov s úzkými bílými plážemi je ideálním místem pro šnorchlování. Nádhernou lokalitu pro potápění a šnorchlování najdete u Gili Air Wall, kde máte možnost spatřit želvy i mořské koníky. Ostrov vyhledávají zejména milenci a cestovatelé dávající přednost klidu, i zde se ale můžete pobavit o ochutnat třeba i legendární „Magic mashrooms“.

Zajistíme transfer do přístavu a odjezd rychlým člunem (cca 2,5 hod.) na ostrovy Gili. Využít můžete služeb našeho průvodce. V případě zájmu zajistíme i ubytování na všech Gili ostrovech.

Sdílejte tento článek s kamarády: