Informace o ostrovu Lombok

Nevelký ostrov Lombok, kde převládá muslimská víra,  patří mezi hustě osídlené oblasti Indonésie, stejně jako sousední ostrovy Bali nebo Jáva. V porovnání se sousedním kultivovaným Bali působí ale divokým a nedostupným dojmem. Většinu ostrova tvoří pohoří, ale najdeme zde i úrodná údolí, kde místní pěstují čili papričky, tabák, sóju, skořici, kávu a mnoho jiných plodin.

Najdeme zde husté pralesy a mohutné krátery, domorodé vesnice i nekonečné bílé pláže s průzračnou vodou, která nabízí ideální podmínky pro šnorchlování. Lombok je rájem pro dobrodruhy a milovníky nedotčené přírody, ale tuto krásu a nespoutanost přírody, doplněnou starověkými paláci uprostřed divoké vegetace, by si neměl nechat ujít žádný návštěvník Indonésie. Turisticky nejznámější oblastí je Sengigi, kde leží většina hotelů, barů i velkých restaurací, diskoték a galerií.

lombok

Podobně jako na Bali zde najdeme vysoké a stále činné sopky. Nejvyšší a nejznámější je Mt.Rinjani (3 726 m), která je zároveň druhým nejvyšším vrcholem Indonésie. K jeho zdolání nabízíme i několikadenní túry s místními průvodci.

Na ostrov se dostanete rychlým člunem. Ubytování, průvodce i dopravu Vám zajistíme i na tomto ostrově dle Vašich požadavků.

Sdílejte tento článek s kamarády: